Sweetener

ARIANA GRANDE
Sweetener

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Czwarta płyta Ariany Grande naznaczona jest tragedią w Manchesterze, gdzie podczas jej występu w samobójczym zamachu zginęły 22 osoby. Odniesień do tego wydarzenia można doszukać się w tekstach piosenek oraz w utworze "Get Well Soon" z 40-sekundową ciszą upamiętniającą ofiary zamachu.

To, że wokalistka dobrze radzi sobie w nowoczesnych produkcjach spod znaku r`n`b, udowodniła na wcześniejszych płytach. Na "Sweetener" Ariana Grande poszerza muzyczne horyzonty o inne odcienie czarnej muzyki, o co zadbali topowi producenci, wśród których prym wiódł Pharrell Williams z Neptunes. Przemycił on do popowych kawałków elementy hip hopu i soulu lat 80. To duży plus albumu.

Usłyszymy tu nie tylko taneczne bity, ale i brzmienia spod znaku Janet Jackson, Missy Elliott, Kelis czy Gwen Stefani. Amerykańskiej wokalistce udało się nagrać materiał pełen przebojowych piosenek. W "Borderline" towarzyszy jej Missy Elliott, a w "The Light is Coming" Nicki Minaj.

Najbardziej efektownie prezentują się świetnie zaśpiewany futurystyczny "R.E.M." oraz "God Is A Woman". Tym albumem idolka nastolatek rozstaje się z wizerunkiem popowej gwiazdki i staje się poważną artystką dla słuchaczy w każdym wieku.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj