KASIA NOSOWSKA

Basta

Basta

Wykonanie

Nagranie

Nosowska z Heya i Nosowska solo - to dwie zupełnie inne postacie. Choć tak do końca to chyba jednak nie, bo wspólnym elementem twórczości są teksty. Śmiem twierdzić, że Katarzyna Nosowska to najlepsza autorka od czasu Agnieszki Osieckiej. Jej nowego albumu należy słuchać przede wszystkim pod tym kontem.

Jak mówi sama artystka, po zawieszeniu działalności Heya znalazła się w takim momencie życia, kiedy przyszła pora zapytać samą siebie: czego chcę. Taki jest też album "Basta" - bezpośredni, dosadny i bardzo szczery. Rzucanym na twarz tekstom towarzyszy elektroniczna muzyka zrealizowana przez Michała "Foxa" Króla, współpracującego wcześniej choćby z Marią Peszek i Pauliną Przybysz.

Nosowska czasem flirtowała z klubowymi rytmami, ale nigdy w tak dużym natężeniu. Fox przygotował dla niej minimalistyczne podkłady oparte na perkusyjnych bitach, basowym pulsie i syntezatorowych barwach. Melodie nie są tu zbyt wyraziste, a Nosowska bardziej melorecytuje niż śpiewa. Mylący mógł się okazać promujący album niemal dyskotekowy "Ja pas". Podejrzewam, że bywalcy klubów, którzy tak ochoczo podskakują w rytm tego utworu, wcale nie sięgną po ten album. "Basta" to płyta bardziej skierowana do dawnych fanów Heya, stawiających słowo ponad wszystko.

Grzegorz Dusza
Kayax

INNE PŁYTY AUTORA
Osiecka
Pop
Osiecka
Blisko dwa lata temu hitem na naszym rynku okazała się płyta zespołu Raz Dwa Trzy z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Ten pomysł powieliła Kasia Nosowska, która na płycie "Osiecka" interpretuje piosenki najwybitniejszej polskiej tekściarki. Jak sama mówi, nie lubi wesołych piosenek, stąd umieściła na niej same smutne.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu