Imagine

JOHN LENNON
Imagine

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Po rozpadzie The Beatles od Johna Lennona jako solisty oczekiwano znacznie więcej niż od pozostałych członków zespołu. Artysta nie zawsze potrafił sprostać tym wymaganiom, ale wydany w 1971 roku album "Imagine" można zaliczyć do najwybitniejszych dokonań w dorobku muzyka i do ulubionych przez fanów.

Najsłynniejszy utwór z płyty to tytułowa ballada - wizja świata idealnego, bez granic, bez konfliktów, bez wojen. Jeszcze w czasach The Beatles powstał inny słynny utwór "Jealous Gay", także zaśpiewany z akompaniamentem fortepianu. Wyrazem ogromnej miłości do Yoko był delikatny "Oh My Love".

Album "Imagine" ma także ostrzejsze oblicze. "How Do You Sleep?" stanowi niewybredny atak na byłego przyjaciela Paula McCartneya. Ostry rockowy "Gimme Some Truth" ma w sobie wiele z Beatlesów głównie za sprawą charakterystycznej gitary George’a Harrisona. Znakomicie prezentują się zagrane z werwą szorstkie bluesy: "It’s So Hard" i "I Don’t Wanna Be...".

Nowe wydanie wzbogacono o nagrania z singli, jak słynne "Power To The People" i "Happy Xmas (War Is Over)". Dla kolekcjonerów z kolei przygotowano 6-płytowy box (4CD + 2Blu-Ray) z 140 utworami (niewykorzystane nagrania z sesji, alternatywne miksy, wersje demo piosenek).

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj