mi

TĘSKNO
mi

Indie pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Grupę Tęskno założyły wokalistka i skrzypaczka Joanna Longić oraz pianistka i wokalistka Hanna Rani. Wręcz oczywistym wydaje się połączenie nazwy zespołu z tytułem płyty "mi". Taki jest też cały album: pełen melancholii, jesiennej zadumy i smutku.

Choć to ich debiut płytowy, to muzyka brzmi bardzo dojrzale. Nie uświadczymy tu żadnych gitar, perkusji czy ostrych bitów. Mimo to oprawa muzyczna jest bardzo barwna i atrakcyjna. Delikatne partie wokalne zostały obudowane dźwiękami fortepianu i kwintetu smyczkowego. Takie aranżacje nasuwają skojarzenia ze skandynawskim, głównie islandzkim indie popem i kameralistyką.

Piosenki mają romantyczną aurę, budzą ciepłe skojarzenia. Wszystkie teksty zostały napisane w języku polskim, co jeszcze bardziej pozwala wniknąć we wrażliwe dusze twórczyń, poczuć z nimi bliskość. Na ogół jest na "mi" intymnie i nastrojowo. W paru momentach robi się jednak bardziej dynamicznie, jak w niesionym wyrazistym fortepianowym motywem utworze "Łeb", stworzonym wspólnie z producentem Duitem "Razem" czy singlowej "Mapie".

Muzyka Tęskno to bardzo szczera muzyka, zrealizowana w minimalistycznym stylu. Nazwa zespołu opisuje ją w sposób idealny.

Grzegorz Dusza
PIAS

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj