EX:RE Ex:Re

Ex:Re
Wykonanie
Nagranie

Album "Ex:Re" jest solowym projektem Eleny Tonry - gitarzystki i wokalistki grupy Daughter. Odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zrealizowała go ze swoim macierzystym zespołem, jest bardzo prosta. Płytę wypełniają tak intymne piosenki, że - jak podkreśla - musiała pozostać z nimi sam na sam.

"Ex: Re" powstał z potrzeby serca po skończonym już związku. Piosenki są pisane w formie niewysłanych listów do siebie samej i jej najbliższych osób. Jest to płyta o rozstaniu, choć można ją rozpatrywać w znacznie szerszym kontekście. To rodzaj terapii oczyszczającej, a zarazem album stanowiący nowe otwarcie.

Temat zawiedzionej miłości jest stary jak świat, wielokrotnie przetwarzany w piosenkach, a jednak magia i intymność nagrań Eleny Tonry sprawiają, że chcemy ją zrozumieć i być z nią w trudnym momencie życia. Frontmanka Daughter z dużą pomysłowością porusza się po indie- rockowym poletku.

Wyciszone, atmosferyczne granie z rzadka przełamują nieco bardziej hałaśliwe shoegazowe utwory. Delikatny śpiew Eleny nabiera wówczas szorstkości, piosenki zyskują na dynamice. Dominującym jest tu jednak dreampopowy klimat zadumy, charakterystyczny dla dziewczęcych grup rodem z 4AD. W nagraniach wsparli ją producent Fabian Prynn oraz wiolonczelistka Josephine Stephenson.

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu