Ex:Re

EX:RE
Ex:Re

Indie pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Album "Ex:Re" jest solowym projektem Eleny Tonry - gitarzystki i wokalistki grupy Daughter. Odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zrealizowała go ze swoim macierzystym zespołem, jest bardzo prosta. Płytę wypełniają tak intymne piosenki, że - jak podkreśla - musiała pozostać z nimi sam na sam.

"Ex: Re" powstał z potrzeby serca po skończonym już związku. Piosenki są pisane w formie niewysłanych listów do siebie samej i jej najbliższych osób. Jest to płyta o rozstaniu, choć można ją rozpatrywać w znacznie szerszym kontekście. To rodzaj terapii oczyszczającej, a zarazem album stanowiący nowe otwarcie.

Temat zawiedzionej miłości jest stary jak świat, wielokrotnie przetwarzany w piosenkach, a jednak magia i intymność nagrań Eleny Tonry sprawiają, że chcemy ją zrozumieć i być z nią w trudnym momencie życia. Frontmanka Daughter z dużą pomysłowością porusza się po indie- rockowym poletku.

Wyciszone, atmosferyczne granie z rzadka przełamują nieco bardziej hałaśliwe shoegazowe utwory. Delikatny śpiew Eleny nabiera wówczas szorstkości, piosenki zyskują na dynamice. Dominującym jest tu jednak dreampopowy klimat zadumy, charakterystyczny dla dziewczęcych grup rodem z 4AD. W nagraniach wsparli ją producent Fabian Prynn oraz wiolonczelistka Josephine Stephenson.

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj