Dolina diamentów. Antologia 1978

CHORUS & DISCO COMPANY
Dolina diamentów. Antologia 1978

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Chorus & Disco Company został powołany z inicjatywy utalentowanych kompozytorów - Leszka Bogdanowicza i Andrzeja Januszko. Pierwszy pisał muzykę dla Partity, Haliny Kunickiej i Zdzisławy Sośnickiej, drugi zaś - dla Skaldów, Ireny Jarockiej i Jacka Lecha.

Projekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na dobrą muzykę instrumentalną, która będzie promować nasz kraj na Zachodzie. W założeniu miało być ładnie, lekko i przyjemnie - tak też było. Muzyka stworzona przez spółkę kompozytorską posiadała chwytliwe melodie, motoryczny rytm, uroczo brzmiące dyskotekowe chórki. Pikanterii dodawały jej syntezatorowe efekty.

W dwóch sesjach w 1978 roku wzięli udział muzycy z radiowej orkiestry Andrzeja Trzaskowskiego (wśród solistów m.in. Henryk Miśkiewicz i Paweł Perliński), a sekcję smyczkową utworzono z artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Chorus & Disco Company zrealizowali dla Polskich Nagrań dwa albumy "Światła dyskoteki" i "Discoland", teraz zremasterowane i połączone w jedno wydawnictwo. W wypadku debiutanckiego albumu nie ma sztucznych oklasków pomiędzy utworami, które były na oryginalnej płycie.

Zespół był autorem pierwszego wydanego w Polsce maksi-singla - dwunastocalowego winylu na 45 obrotów z czterema utworami.

Grzegorz Dusza
GAD

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj