Post Dreams

REBEKA
Post Dreams

Electro pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Poznański duet Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny wydał najlepszą ze swoich płyt, o angielskim tytule "Post Dreams". Tym razem zdecydowanie postawili na chwytliwą melodykę, co z pewnością im się opłaciło. 

Muzycznie dominują tu syntezatory i brzmienia jakby żywcem przeniesione z elektropopu lat 80. Nie zabrakło także gitary, smyczków i trąbki, które dodają piosenkom Rebeki przestrzeni. Głos Iwony Skarbek brzmi delikatnie, co w połączeniu z ciepłymi analogowymi syntezatorami przydaje muzyce nostalgii.

Rebeka umiejętnie operuje nastrojem. Ballady miesza z tanecznymi kawałkami, które sprawdzą się na parkiecie. "The Lost Episode", "Elesi" czy prezentowany w dwóch wersjach "Cavegirl" (druga przeznaczona jest do joggingu) mają dość szybkie tempo i radosny klimat.

Wreszcie zespół postanowił zaprezentować utwory z polskimi tekstami. Na płycie są takie trzy - wszystkie trafione. "Fale" są niesione są syntezatorową melodią i przywołują smak lata. Przy "Zachodzie" można się rozmarzyć. Jeszcze bardziej rozkosznie robi się przy upojnych nocnych "Światłach". Rebeka gra syntezatorowy pop najwyższej próby, drobiazgowo wyprodukowany, idący z najnowszymi trendami w tanecznej muzyce elektronicznej.

Grzegorz Dusza
Agora

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj