DAVID BOWIE

Let’s Dance

Let’s Dance

Wykonanie

Nagranie

Po reedycji albumów Davida Bowiego z lat 70. przyszedł czas na remastery płyt wydanych w kolejnej dekadzie. Najbardziej komercyjny okres w twórczości "kameleona rocka" otwiera wydany w 1983 roku album "Let's Dance". Brytyjczyk tanecznym krokiem wkroczył do dyskoteki, a pomógł mu w tym wybitny producent i gitarzysta grupy Chic, Nile Rodgers.

Trzy pierwsze numery na płycie to stały repertuar składanek z przebojami Dawida Bowiego. Komercyjne walory "Modern Love", "China Girl" i tytułowego "Let's Dance" są niezaprzeczalne. Ich popularność wzmacniały efektowne wideoklipy. Ale "Let's Dance' to także znakomita kompozycja "Cat People (Puting Out Fire)", w której maczał palce Giorgio Moroder, bluesrockowy "Criminal World", zaśpiewany falsetem, przywołujący nagrania Roxy Music "Withaut You", funkowy "Ricochet" z udziałem sekcji dętej The Asbury Jukes oraz nawiązujący do klasycznego soulu "Shake It".

W nagraniach wziął udział teksański wirtuoz gitary Stevie Ray Vaughan i słynący z atomowego uderzenia perkusista Omar Hakim. Po latach "Let's Dance" wciąż świetnie się broni. Dawid Bowie udowodnia tu, że komercyjna muzyka także może spełniać najwyższe standardy artystyczne.

Grzegorz Dusza
Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu