Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

YUNA

Rouge

Rouge

Wykonanie

Nagranie

Pochodząca z Malezji wokalistka i autorka piosenek Yuna intryguje urodą, zachwyca głosem i emanuje energią. Jej karierę trzeba uznać za błyskotliwą.

Piosenki zaczęła pisać mając 14 lat, a występować, kiedy sama nauczyła się grać na gitarze. Wydała dwie EP-ki, zyskując lokalną popularność. W tym samym czasie skończyła studia prawnicze i po wydaniu trzech albumów w Malezji zdecydowała się spróbować kariery w Los Angeles.

- Jestem muzułmańską artystką, ale nigdy w ten sposób o sobie nie myślałam. W L.A. bardzo spodobało mi się, że wszyscy szanują fakt, że nie zdecydowałam się poświęcić mojej tożsamości dla muzyki - mówi o sobie Yuna.

Jej pierwszą EP-kę "Decorate" produkował w USA Pharell Williams. Na pierwszej płycie "Chapters" wystąpił Usher, a ich piosenka zawojowała listy popularności. Na nowej płycie gościnnie wystąpili modni wykonawcy R'n'B, m.in.: Tyler, the Creator, G-Easy, Kyle, Little Simz.

Szczęśliwie amerykańska superprodukcja nie przyćmiła walorów niezwykłego głosu Yuny, choć wolałbym posłuchać jej w bardziej kameralnych piosenkach, jak śpiewana w języku malajskim "Tiada Akhir", co znaczy "bez końca", gdzie w tle słychać tropikalny deszcz. Album "Rouge" (kolor czerwony oznacza miłość i siłę ducha) dodaje energii o poranku, świetnie słucha się go w samochodzie.

Marek Dusza
Verve/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Chapters
Inne
Chapters

Rzadko się zdarza, aby utalentowany artysta spoza USA zrobił światową karierę w muzyce popularnej, kreowanej właściwie obecnie przez gwiazdy sceny amerykańskiej. Yuna (pełne imię: Yunalis Mat Zara’ai) jest wyjątkiem.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu