GRIMES

Miss Anthropocene

Miss Anthropocene

Wykonanie

Nagranie

Ubiegły rok przyniósł zmiany w świecie żeńskiej muzyki pop. Niebywały sukces Billie Ellish i FKA Twigs pokazały, że nie trzeba się mizdrzyć do słuchacza i śpiewać słodkie, błahe piosenki, by odnieść komercyjny sukces.

Te wykonawczynie pokazały, iż alternatywna odmiana popu o mrocznym obliczu także może spotkać się z doskonałym przyjęciem ze strony słuchaczy. Tym tropem podąża na swoim piątym albumie Grimes.

Urodzona w Kanadzie artystka stworzyła koncept-album "Miss Anthropocene" inspirowany mitologią rzymską, a jego bohaterką jest antropomorficzna bogini, kosmiczny demon, królowa piękności, którą zachwyca koniec świata.

Muzyka ma nieco schizofreniczny charakter. Nie brakuje tu przyjemnych dla ucha melodii, ale całość została podlana psychodelicznym sosem i niepokojącym klimatem. W piosenkach odnajdziemy sporo elementów zaczerpniętych z electropopu, trip hopu, drum'n'basu, a nawet mocniejszych akcentów spod znaku industrialu.

Claire Boucher (tak nazywa się naprawdę) doskonale czuje się w tej futurystycznej otoczce. Jej głos jest lekko cofnięty, co dodaje muzyce głębi i wyjątkowości. Raz brzmi słodko i uwodzicielsko, innym razem chłodno i odpychająco. Warto także obejrzeć z rozmachem realizowane teledyski będące ważnym uzupełnieniem jej muzycznej opowieści.

Marek Dusza
4AD/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Art Angels
Pop
Art Angels

Za projektem Grimes kryje się grająca na klawiszach kanadyjska wokalistka i producentka Claire Boucher. Warto zwrócić uwagę na jej muzyczną płodność, bo od 2010 roku to już czwarty album sygnowany tym pseudonimem.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu