Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Rock`N`Roll Nation

NASTY CRUE
Rock`N`Roll Nation

Glam rock

Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem ze swoją lubą o tym, jak fajnie byłoby znaleźć się w czasach, kiedy glam rock święcił triumfy za oceanem. Wybujałe fryzury, szokujące jak na tamten okres stroje wraz z niesamowitą energią towarzyszącą tego typu graniu musiały razem tworzyć naprawdę wybuchową mieszankę, którą na dzień dzisiejszy mogę oglądać tylko na starych nagraniach VHS.

Tymczasem do moich rąk trafiła ep`ka Nasty Crue. Już przy pierwszym kontakcie z okładką można być pewnym, z jakimi nagraniami będziemy mieć do czynienia. Istniejąca od niemal pięciu lat kapela przygotowała dla fanów sześć premierowych utworów (plus dwa bonusy), wzorując się na takich zespołach jak Motley Crue, Steel Panther czy Poison. Czy młodym Wrocławianom udało oddać ducha takich klasyków jak "Stay Hungry" czy "Shout At The Devil"? Jak najbardziej!

Spójrzmy chociażby na kawałek "Dope". Świetny, wręcz Kiss`owy riff z uwypukloną gitarą solową daje naprawdę świetny efekt, którego nie powstydziłby się żaden z wymienionych wcześniej bandów. Dodajmy do tego jeszcze idealnie wpasowujący się wokal JJ`a i mamy przed sobą aktualnie jeden z najlepszych Polskich zespołów parających się tego typu graniem. I pomimo tego, że reszta utworów jest utrzymana w zasadzie w tym samym stylu, to i tak każdy szanujący się fan powinien zdecydowanie sięgnąć po debiut Wrocławian.

Glam Rock już dawno stoczył się do undergroundu, który i tak traktuje go z przymrużeniem oka. Dzięki Nasty Crue chociaż przez te niecałe trzydzieści minut mogłem poczuć się jak w latach osiemdziesiątych, a hity jak "Ukrainian Prostitute" jeszcze długo będą gościć podczas moich domówek.

Marcin Czostek

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLOSTERKELLER</span> Viridian

CLOSTERKELLER Viridian

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

<span>POGODNO</span> Sokiści chcą miłości

POGODNO Sokiści chcą miłości

<span>ROBERT PLANT</span> Carry Fire

ROBERT PLANT Carry Fire

<span>GRIZZLY BEAR</span> Painted Ruins

GRIZZLY BEAR Painted Ruins

<span>PHOENIX</span> Ti Amo

PHOENIX Ti Amo

<span>BRITISH SEE POWER</span> Let The Dancers Inherit The Party

BRITISH SEE POWER Let The Dancers Inherit The Party

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio