Never Mind The Bollocks

SEX PISTOLS
Never Mind The Bollocks

Punk

  • Wykonanie
  • Nagranie
Trzydziestą rocznicę publikacji punkrockowej biblii, albumu Never Mind The Bollocks, Sex Pistols upamiętnili wydaniem winylu i serią również winylowych singli. Przy okazji zespół postanowił się reaktywować, ale koncerty okazały się kompletnym niewypałem.

Co innego płyta, która nadal lśni wielkim blaskiem i poraża swoją bezkompromisowością. Dla Pistolsów nie było żadnych świętości, stali się głosem pokolenia sfrustrowanych młodych Brytyjczyków bez pracy i nadziei na lepszą przyszłość. Never Mind to zbiór rockowych hymnów: God Save The Queen, Anarchy In The U.K., Pretty Vacant czy Bodies, wbrew niektórym opiniom precyzyjnie zagranych i genialnie skonstruowanych.

Na płycie jest także EMI, w którym grupa wyszydza tę wytwórnię, karcąc za zerwanie kontraktu w 1976 r. Dowcip polega na tym, że obecne wydanie ukazało się nakładem właśnie EMI, która wykupując Virgin, przejęła prawa do nagrań zespołu.


Grzegorz Dusza

EMI
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj