Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
The Distance Between Us

THE ANIMATORS
The Distance Between Us

Rock alternatywny / metal

Śląski alternatywny rock, a w przypadku The Animators również metal (!), ma się zaskakująco dobrze. Dziwnym trafem Katowice i miasta ościenne są zagłębiem fantastycznych zespołów oraz projektów, które nie boją się grać muzyki miejscami trudnej w odbiorze, inteligentnej i trudnej do sklasyfikowania. Tak jest w przypadku Searching For Calm, Ebola Cereal, a nawet wciąż utrzymanego w black metalowej konwekcji Thaw.

W notce dołączonej do debiutanckiej EP zamieszczono informację, jakoby zestaw czterech premierowych kompozycji był wynikiem aspiracji każdego muzyka z osobna. Przeważnie traktuję takie stanowiska z dużym przymrużeniem oka, ale nawet jeśli któryś z młodych muzyków The Animators kocha nowoczesny metal, drugi post-rock, a trzeci pop – to jasna cholera - rzeczywiście to słychać.

Podoba mi się, że Ci młodzi muzycy potrafią zachować balans między ciężarem a przestrzenią i emocjami. Utwory wydają się być bardzo poukładane, przemyślane, ale coś mi się wydaje, że ta zwarta struktura na żywo ulega przemianom z racji na spore pole do popisu w postaci improwizacji. Zresztą, nie wyobrażam sobie, by Ci młodzi chłopcy tego nie robili, bo mają ku temu solidny warsztat, możliwości i pomysł, a przede wszystkim fantastycznego wokalistę, którego głos płynie razem z muzyką.

A reasumując: The Animators ma wszystko to, czego można wymagać od nowoczesnego zespołu rockowego, który chce wstrzelić się w alternatywę. Aspiracje, pomysły, dobrze przygotowanie techniczne i możliwości, które stoją przed nimi otworem. Gdyby tak tylko trafili pod skrzydła dobrego producenta i dołożyli do EP dwa dłuższe utwory, niech KatOff-ice klękają.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>LIARS</span> TFCF

LIARS TFCF

<span>METZ</span> Strange Peace

METZ Strange Peace

<span>KULT</span> Made in Poland

KULT Made in Poland

<span>WARHAUS </span> Warhaus

WARHAUS Warhaus

<span>HEY</span> CDN

HEY CDN

<span>BLACK COUNTRY COMMUNION</span> BCC IV

BLACK COUNTRY COMMUNION BCC IV

<span>GEORGE MICHAEL</span> Listen Without Prejudice Vol. 1/MTV Unplugged

GEORGE MICHAEL Listen Without Prejudice Vol. 1/MTV Unplugged

<span>COMA</span> Metal Ballads Vol.1

COMA Metal Ballads Vol.1

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio