Fenix

BATALION D`AMOUR
Fenix

Rock progresywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Batalion D`Amour wreszcie przypomniał o swoim istnieniu. Od wydania ostatniej płyty "Niya" minęło dziesięć lat. "Fenix" ma być dla zespołu nowym początkiem. To zarazem próba wypłynięcia na szerokie wody, bo dzięki kontraktowi z wytwórnią Echozone, album ma być dostępny na całym świecie.

Mimo że "Fenix" to płyta polskojęzyczna, jej odbiór wśród zagranicznych odbiorców jest pozytywny. Batalion D'Amour gra rocka gotyckiego silnie zakorzenionego w muzyce progresywnej. W ich nagraniach dominują mocne gitary rozjaśnione dźwiękami instrumentów klawiszowych i skrzypiec. Do tego dochodzi wyrazisty wokal liderki Karoliny Andrzejewskiej i całkiem chwytliwe melodie.

W tych najbardziej przebojowych numerach najbliżej im do Closterkellera, ale są tu także utwory osadzone w muzyce progresywnej, jak choćby dziesięciominutowy "Zawróceni". Industrialne brzmienia pojawiają się z kolei w "Moim Remedium" z udziałem Tomasza Grocholi z Agressivy 69. Innym gościem na płycie jest John Porter, który wspólnie z Karoliną Andrzejewską zaśpiewał balladę "The Lost Diary".

Grzegorz Dusza
ECHOZONE/SONIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj