Volcano

TEMPLES
Volcano

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Temples debiutowali dwa lata temu doskonale przyjętym albumem "Sun Structures". Krążek trafił na listę TOP 10 w Wielkiej Brytanii, zagrali niemal na wszystkich najważniejszych festiwalach na Wyspach, nie szczędzili grupie pochwał Noel Gallagher z Oasis i Johnny Marr z The Smiths.

Kwartet znalazł się na czele nowej fali brytyjskiej psychodelii podążającej tropem takich wykonawców jak MGMT i Time Impala. Tak jak one, całymi garściami czerpie z przeszłości rocka, starając się przetransportować tamtą muzykę do współczesności. A ponieważ są wytrawnymi melodystami i bardzo pojętnymi uczniami, efekt końcowy jest co najmniej interesujący.

W piosenkach Temples można doszukać się wpływu wczesnego Pink Floyd, Davida Bowiego czy T. Rex. Ze względu na rozmach, z jakim realizują nagrania i wszechobecne syntezatory o symfonicznym brzmieniu, łudząco przypominają Electric Light Orchestra. W barwny muzyczny świat, jaki tworzą, świetnie wpasował się ze swoim falsetowym wokalem James Bagshaw.

Choć wszystko na "Volcano" jest doskonale ułożone i perfekcyjnie zrealizowane, to zabrakło mi tu iskierki geniuszu i szaleństwa, które odróżniłoby ich od idoli z przeszłości.

Grzegorz Dusza
HEAVENLY/PIAS

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj