L.Story

L.STADT
L.Story

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Łódzki L.Stadt niespecjalnie rozpieszcza fanów, bo "L.Story" to dopiero czwarte wydawnictwo w dorobku grupy. Nowa płyta jest wynikiem współpracy zespołu z reżyserem, scenarzystą i autorem tekstów Konradem Dworakowskim. Początkowo jednorazowy projekt, zainicjowany przez łódzki Teatr Pinokio w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, przerodził się w pełne wydawnictwo.

Każda z płyt L.Stadt pokazywała zespół z zupełnie innej strony. Tym razem także nie chcieli się powtarzać i tak powstała barwna brzmieniowo i niejednorodna stylistycznie płyta. Teksty Dworakowskiego są nasiąknięte melancholią. Transowy "Strumień świadomości" z melodeklamacją Łukasza Lacha dopełnia podniosły refren zaśpiewany przez Wielki Chór Małej Chorei.

Delikatna ballada "Oczy kamienic" jest sentymentalną wycieczką do świata, który znika na naszych oczach. Elektronika w noworomantycznym stylu zdominowała "Halo". Efektownie wypadł "Most" z fortepianem, chórem i powracającym filmowym motywem.

"Pozwól zasnąć/ Idzie sen" to jakby dwie połączone ze sobą kompozycje - pierwsza zdominowana przez syntezatory, druga z fortepianem w stylu songów Stanisława Sojki. Niczym hinduska mantra zabrzmiał "Gdybym". Album "L.Story" kończy majestatyczna "Od nowa", zachęcająca do puszczenia płyty ponownie. Mocny kandydat do albumu roku.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj