L.STADT L.Story

L.Story
Wykonanie
Nagranie

Łódzki L.Stadt niespecjalnie rozpieszcza fanów, bo "L.Story" to dopiero czwarte wydawnictwo w dorobku grupy. Nowa płyta jest wynikiem współpracy zespołu z reżyserem, scenarzystą i autorem tekstów Konradem Dworakowskim. Początkowo jednorazowy projekt, zainicjowany przez łódzki Teatr Pinokio w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, przerodził się w pełne wydawnictwo.

Każda z płyt L.Stadt pokazywała zespół z zupełnie innej strony. Tym razem także nie chcieli się powtarzać i tak powstała barwna brzmieniowo i niejednorodna stylistycznie płyta. Teksty Dworakowskiego są nasiąknięte melancholią. Transowy "Strumień świadomości" z melodeklamacją Łukasza Lacha dopełnia podniosły refren zaśpiewany przez Wielki Chór Małej Chorei.

Delikatna ballada "Oczy kamienic" jest sentymentalną wycieczką do świata, który znika na naszych oczach. Elektronika w noworomantycznym stylu zdominowała "Halo". Efektownie wypadł "Most" z fortepianem, chórem i powracającym filmowym motywem.

"Pozwól zasnąć/ Idzie sen" to jakby dwie połączone ze sobą kompozycje - pierwsza zdominowana przez syntezatory, druga z fortepianem w stylu songów Stanisława Sojki. Niczym hinduska mantra zabrzmiał "Gdybym". Album "L.Story" kończy majestatyczna "Od nowa", zachęcająca do puszczenia płyty ponownie. Mocny kandydat do albumu roku.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu