FORMATION Look At The Powerful People

Look At The Powerful People
Wykonanie
Nagranie

Brytyjski magazyn NME przyznał duetowi bliźniaków Willa i Matta Ritsona nagrodę dla najlepszego debiutanta. Wyprodukowanie swojego pierwszego albumu powierzyli Leonowi Vynehallowi i Benowi Baptiemu (Adele, The Strokes). Wśród swoich inspiracji bracia wymieniają: Sly And The Family Stone, Fugazi, Davida Bowiego, Iggy`ego Popa, Beastie Boys, Panterę oraz jazzmanów - Ornette`a Colemana, Johna Coltreane`a i Herbiego Hancocka. Tak rozległe zainteresowania znalazły odbicie w ich piosenkach.

Muzycznie cofamy się w czasie do początku tego wieku, kiedy to w Nowym Jorku narodził się styl nazwany disco-punkiem. To wtedy usłyszeliśmy o takich wykonawcach, jak DFA, Repture i LCD Soundsystem. Połączenie disco, funku, soulu, synthpopu i house`u z rockiem daje iście piorunującą mieszankę.

Piosenki na " Look At The Powerful People" napędzane ostrym perkusyjnym beatem i basowym pulsem wręcz porywają. Momentami Formation przypomina mi nasz Łąki Łan, z tą różnicą, że teksty są tu śmiertelnie poważne i mocno zaangażowane.

Brytyjczycy zdążyli się już pojawić w Polsce rok temu na gdańskim festiwalu Soundrive. Gdy przyjadą ponownie, warto będzie przyjrzeć im się uważniej, bo to przyszłość wyspiarskiego rocka.

Grzegorz Dusza
WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu