Different Days

THE CHARLATANS
Different Days

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Na początku lat 90. wspólnie z The Stone Roses i Happy Mondays tworzyli absolutną czołówkę sceny manchesterskiej. Pamiętny debiutancki album grupy "Some Friendly" wspiął się na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów.

Kolejne płyty nie odniosły już takiego sukcesu, ale zespół nigdy nie schodził poniżej pewnego, wysoko postawionego poziomu. "Different Days" trzynasty album w dorobku Anglików należy zaliczyć do tych najbardziej udanych.

Na przestrzeni lat brzmienie zespołu ewoluowało, jednak wciąż jego podstawę stanowią charakterystyczne dźwięki organów Hammonda, gitary wyjęte niczym z lat 60., rozkołysana rytmika oraz delikatny, nieco wycofany wokal.

Nowe piosenki urzekają leniwym, onirycznym klimatem i wciągającymi melodiami. Spora w tym zasługa dobrze znanych fanom brytyjskiego rocka gości specjalnych. W "Not Forgotten" i tytułowym "Different Days" zagrał Johnny Marr z The Smiths, w "The Some House" Gillian Gilbert i Stephen Morris z New Order, a w "Spinning Out" Paul Weller.

Grzgorz Dusza
BMG/PIAS

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio