Let The Dancers Inherit The Party

BRITISH SEE POWER
Let The Dancers Inherit The Party

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Moją ulubioną płytą w dorobku Brytyjczyków jest ich trzeci album "Do You Like Rock Music?". To tam znalazła się piosenka "Waving Flags", napisana ponoć w hołdzie polskim hydraulikom. Na nowym albumie także nie unikają bieżących tematów związanych z polityką i nową falą emigracji na Wyspy. Ważne tematy potrafią jednak ubrać w świetnie brzmiące piosenki.

British Sea Power idealnie wpisują się w nurt brytyjskiej gitarowej muzyki, sięgającej czasów The Kinks, obejmującej dorobek Davida Bowiego, The Jam, New Order, The Smiths, aż po britpopowców z Oasis, Blur i Pulp. Zgrabnie balansują pomiędzy rockowym gitarowym brzmieniem a melodyjną piosenką pop.

Muzycy potrafią nieźle rozruszać niemal tanecznymi numerami, jak choćby disco-punkowym "Keep On Traing (Sechs Freunde)", by zaraz potem zagrać wypełnioną przestrzennymi dźwiękami balladę "Electrical Kittens". W głosie wokalisty jest ta trudna do określenia melancholia, która sprawia, że ich piosenek chce się słuchać i nimi delektować. W dodatku wciąż lubią rocka i wiedzą, do czego służą gitary.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio