Ti Amo

PHOENIX
Ti Amo

Rock / elektronika

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Często wrzucani są do tego samego worka co ich koledzy z Daft Punk i Air. To jednak mylna opinia, bo choć w ich twórczości ważną rolę pełnią syntezatory, to zdecydowanie wyrastają z rockowego pnia.

Francuski Phoenix to już uznana marka na świecie (są laureatami nagrody Grammy). Wypłynęli na fali popularności dance punku, choć brzmienie ich piosenek jest zupełnie inne od Franz Ferdinand, The Strokes czy The Rapture. Cechuje je charakterystyczna dla wykonawców znad Sekwany lekkość i melodyjność.

Na nowym albumie, "Ti Amo", muzycy poszli jeszcze dalej i zaprezentowali 10 piosenek inspirowanych muzyką italo disco. To wcale nie jest żart, bo Phoenix doskonale uchwycił istotę europejskiej muzyki tanecznej tamtej dekady. Płytę zatytułowali po włosku ("Ti Amo" znaczy "Kocham cię").

To nie jedyny tytuł piosenki zaczerpnięty z włoskiego, bo są jeszcze: "Tuttifrutti", "Fior Di Latte", "Via Veneto" i "Telefono". Tak powstał idealny soundtrack na lato, którego radosny klimat burzą jednak teksty inspirowane ostatnimi wydarzeniami we Francji, w tym atakami terrorystycznymi.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio