Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Sokiści chcą miłości

POGODNO
Sokiści chcą miłości

Rock alternatywny

Po sześciu latach przerwy szczecińska grupa Pogodno powraca z nowym albumem. Nie znaczy to, że przez ten czas zbijali bąki. Muzycy dowodzonej przez Jacka Szymkiewicza grupy mieli ręce pełne roboty - występowali w innych składach, tworzyli ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych.

Powrót jest niezwykle udany, bo "Sokiści chcą miłości" można postawić w jednym rzędzie z pamiętną "Hajle Silesia". Zabawny tytuł pokazuje, w jakim kierunku idą teksty pisane przez Szymkiewicza. Ich podstawą jest ironia, polegają na grze słów i błyskotliwych skojarzeniach. Ich absurdalność przywołuje postać Franka Zappy.

Pogodno wytworzyło absolutnie oryginalny styl, polegający na łączeniu transowego rockowego grania z elementami alternatywy, a nawet hip hopu. Muzykom nie brakuje talentu do tworzenia chwytliwych numerów. "Tak to teraz" dołącza do grona ich największych przebojów, czyli "Orkiestry" i "Pani w obuwniczym". Podobać może się niesiona transowym pulsem basu "Taka piosenka".

Wciąż nie mogę uwolnić się od refrenu utworu tytułowego. Swoje dołożył realizator nagrań, Marcin Bors, który złożył z pozoru luźne pomysły w spójną i jednolitą stylistycznie płytę. Na taki powrót czekaliśmy.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio