Sokiści chcą miłości

POGODNO
Sokiści chcą miłości

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Po sześciu latach przerwy szczecińska grupa Pogodno powraca z nowym albumem. Nie znaczy to, że przez ten czas zbijali bąki. Muzycy dowodzonej przez Jacka Szymkiewicza grupy mieli ręce pełne roboty - występowali w innych składach, tworzyli ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych.

Powrót jest niezwykle udany, bo "Sokiści chcą miłości" można postawić w jednym rzędzie z pamiętną "Hajle Silesia". Zabawny tytuł pokazuje, w jakim kierunku idą teksty pisane przez Szymkiewicza. Ich podstawą jest ironia, polegają na grze słów i błyskotliwych skojarzeniach. Ich absurdalność przywołuje postać Franka Zappy.

Pogodno wytworzyło absolutnie oryginalny styl, polegający na łączeniu transowego rockowego grania z elementami alternatywy, a nawet hip hopu. Muzykom nie brakuje talentu do tworzenia chwytliwych numerów. "Tak to teraz" dołącza do grona ich największych przebojów, czyli "Orkiestry" i "Pani w obuwniczym". Podobać może się niesiona transowym pulsem basu "Taka piosenka".

Wciąż nie mogę uwolnić się od refrenu utworu tytułowego. Swoje dołożył realizator nagrań, Marcin Bors, który złożył z pozoru luźne pomysły w spójną i jednolitą stylistycznie płytę. Na taki powrót czekaliśmy.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj