Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
BCC IV

BLACK COUNTRY COMMUNION
BCC IV

Rock

Po wydaniu trzech studyjnych albumów: "Black Country" (2010), "2" (2011) i "Afterglow" (2012), a także koncertowego "Live Over Europe" (2012), wydawało się, że maszyna pod nazwą Black Country Communion działa znakomicie. Tymczasem kryzys w zespole sprawił, że na kolejny album czekaliśmy 5 lat.

"Czwórka” jest powrotem do wielkiej formy, a wręcz pokuszę się o stwierdzenie, że to najlepsze dzieło supergrupy. Przypomnijmy, że w jej skład wchodzą wokalista i basista Glenn Hughes (Deep Purple, Trapeze), gitarzysta Joe Bonamassa, klawiszowiec Derek Sherinian (Dream Theater) i perkusista Jason Bonham, syn zmarłego bębniarza Zeppelinów, Johna "Bonzo" Bonhama. Piątym, nieformalnym członkiem zespołu jest producent Kevin Shirley (Led Zeppelin, Iron Maiden, Aerosmith).

Tak wiele osobowości zgromadzonych w jednym zespole musiało dać wybuchową mieszankę. Oni kochają rocka i dają temu wyraz w nagraniach. Każdy też wniósł do płyty "BCC IV" cząstkę siebie. "Awake " i "The Crow” zawierają elementy soulu i funku, których zwolennikiem jest Glenn Hughes. Z kolei miłośnikiem dominującego na płycie bluesa jest Joe Bonamasa. Spec od prog rocka, Derek Sherinian, najlepiej odnajduje się w kompozycji "The Ocean" zaś Jason Bonham w zeppelinowym "Sway". Zresztą podczas słuchania "Czwórki" odniosłem wrażenie, że tym albumem Black Country Communion składają hołd grupie, która dała początki hardrockowi.

Grzegorz Dusza
MASCOT/MYSTIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>STRACHY NA LACHY</span> Przechodzień o wschodzie

STRACHY NA LACHY Przechodzień o wschodzie

<span>LIARS</span> TFCF

LIARS TFCF

<span>METZ</span> Strange Peace

METZ Strange Peace

<span>KULT</span> Made in Poland

KULT Made in Poland

<span>WARHAUS </span> Warhaus

WARHAUS Warhaus

<span>HEY</span> CDN

HEY CDN

<span>GEORGE MICHAEL</span> Listen Without Prejudice Vol. 1/MTV Unplugged

GEORGE MICHAEL Listen Without Prejudice Vol. 1/MTV Unplugged

<span>COMA</span> Metal Ballads Vol.1

COMA Metal Ballads Vol.1

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio