Who Built The Moon?

NOEL GALLAGHER`S HIGH FLYING BIRDS
Who Built The Moon?

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kilka tygodni po solowym debiucie Liama Gallaghera do sklepów trafił trzeci album zespołu jego starszego brata. Konia z rzędem temu, kto stwierdzi, która płyta jest lepsza.

Od czasu rozpadu Oasis skłóceni bracia prowadzą rywalizację o to, któremu z nich należy się splendor po zespole. Obaj zdają się jednak podążać w zupełnie innym kierunku. Wokalista Liam bliższy jest britpopowi i klasycznym beatlesowskim wzorcom.

Z kolei gitarzysta Noel, twórca genialnych riffów, które zapewniły sławę Oasis, nie daje się tak jednoznacznie zaszufladkować. Tym bardziej teraz, kiedy nawiązał współpracę z cenionym brytyjskim producentem i kompozytorem Davidem Holmesem.

Zapewniło to płycie różnorodność brzmienia oraz mnóstwo aranżacyjnych smaczków. Noel wciąż gra rocka osadzonego w brytyjskiej tradycji, ale wzbogaconego o cały wachlarz innych inspiracji, jak psychodelia, elektronika, soul, disco i francuski pop. W wydanym na singlu utworze "Holy Mountain" gościnnie na organach zagrał Paul Weller (The Jam), a w kompozycji "If Love Is The Law" pojawia się gitarzysta Johnny Marr (The Smiths).

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj