Death Song

THE BLACK ANGELS
Death Song

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

The Black Angels to współczesna reinkarnacja The Velvet Underground. Swoją nazwę zaczerpnęli od pierwszego członu tytułu piosenki Velvetów "The Black Angel`s Death Song", a tytuł ich piątego albumu stanowi jego drugą część.

Teksańska formacja jest zaliczana do absolutnej czołówki amerykańskiego indie rocka, a ten krążek jest tego najlepszym potwierdzeniem. Dla wielu miłośników formacji jest wręcz jej szczytowym osiągnięciem.

The Black Angels w większości kompozycji postawili na psychodeliczne brzmienie. Raz jest ono ciężkie, surowe, pełne garażowego brudu, jak u ich duchowych patronów The Velvet Underground. Innym razem muzyka rozpływa się w narkotycznych eksperymentach, jak blisko pół wieku temu u Pink Floyd, albo muzycy ruszają w kierunku folk-rocka wzorowanego na Jefferson Airplane.

The Black Angels nie tylko potrafią tworzyć niesamowity klimat, ale także zadbać o przejrzystą strukturę nagrań i ich melodykę. Doskonale pod tym względem prezentuje się zamykający album "Death Song" utwór "Life Song" z romantycznym wokalem, kosmicznymi klawiszami i Gilmourowską partią gitary. Muzyczna koncepcja kapeli z Austin bliska jest dokonaniom The Black Keys, MGMT czy Primal Scream.

Grzegorz Dusza
PARTISAN/PIAS

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj