Wiedza o Społeczeństwie

LAO CHE
Wiedza o Społeczeństwie

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Za każdą płytą Lao Che stoi jakaś koncepcja artystyczna, utwory zestawiane są według klucza. Za tytuł najnowszego albumu posłużyła autorowi piosenek, Hubertowi "Spiętemu" Dobaczewskiemu, nazwa szkolnego przedmiotu "Wiedza o Społeczeństwie". Głównym bohaterem tekstów jest tu człowiek, ze swoimi uwarunkowaniami społecznymi, lękami o los własny, rodziny, kraju i świata.

Muzycznie album nawiązuje do modnych ostatnio lat 80. W tamtej dekadzie osadzony jest otwierający album disco-funkowy "Kapitan Polska". Bardziej gitarowo i przez to rockowo zabrzmiał "United Colors of Armagedon". Singlowy "Nie raj" (pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki) urzeka powściągliwym klimatem i bogatą paletą dźwiękowych barw. Ukłonem w kierunku hip hopu i stylistyki duetu Fisz Emade jest "Gott mit lizus" (Emade jest współproducentem albumu).

Nerwowy taneczny rytm i jazzowy saksofon, na którym gra nowy członek zespołu, Karol Gola (Pink Freud), niosą utwór "Polak, Rusek i Niemiec". Polskie reggae legendarnej grupy Izrael przywołuje "Sen a' la tren". Do kolekcji bajek zaproponowanych przez Lao Che na poprzedniej płycie "Dzieciom" dołącza zabarwiona wschodnim klimatem "Baśń tysiąca i jednej nocki". Zabawa syntezatorami i?funkowy rytm zdominowały "Szkolnictwo".

"Wiedza o Społeczeństwie" to płyta pełna ukrytych dźwiękowych smaków i tekstowych zawiłości. Bardzo w stylu Lao Che, a jednak inna od poprzedniczek.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj