Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Wiedza o Społeczeństwie

LAO CHE
Wiedza o Społeczeństwie

Rock alternatywny

Za każdą płytą Lao Che stoi jakaś koncepcja artystyczna, utwory zestawiane są według klucza. Za tytuł najnowszego albumu posłużyła autorowi piosenek, Hubertowi "Spiętemu" Dobaczewskiemu, nazwa szkolnego przedmiotu "Wiedza o Społeczeństwie". Głównym bohaterem tekstów jest tu człowiek, ze swoimi uwarunkowaniami społecznymi, lękami o los własny, rodziny, kraju i świata.

Muzycznie album nawiązuje do modnych ostatnio lat 80. W tamtej dekadzie osadzony jest otwierający album disco-funkowy "Kapitan Polska". Bardziej gitarowo i przez to rockowo zabrzmiał "United Colors of Armagedon". Singlowy "Nie raj" (pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki) urzeka powściągliwym klimatem i bogatą paletą dźwiękowych barw. Ukłonem w kierunku hip hopu i stylistyki duetu Fisz Emade jest "Gott mit lizus" (Emade jest współproducentem albumu).

Nerwowy taneczny rytm i jazzowy saksofon, na którym gra nowy członek zespołu, Karol Gola (Pink Freud), niosą utwór "Polak, Rusek i Niemiec". Polskie reggae legendarnej grupy Izrael przywołuje "Sen a' la tren". Do kolekcji bajek zaproponowanych przez Lao Che na poprzedniej płycie "Dzieciom" dołącza zabarwiona wschodnim klimatem "Baśń tysiąca i jednej nocki". Zabawa syntezatorami i?funkowy rytm zdominowały "Szkolnictwo".

"Wiedza o Społeczeństwie" to płyta pełna ukrytych dźwiękowych smaków i tekstowych zawiłości. Bardzo w stylu Lao Che, a jednak inna od poprzedniczek.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio