SBB Live in Sopot 1978. Extended Freedom

SBB
SBB Live in Sopot 1978. Extended Freedom

Rock progresywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nie tak dawno legenda polskiego rocka, śląska grupa SBB, powróciła na scenę w swoim pierwotnym składzie i nagrała udaną płytę z premierowym materiałem "Za linią horyzontu". Systematycznie ukazują się także albumy z archiwalnym materiałem.

"Freedom" jest zapisem pamiętnego występu SBB na sopockim festiwalu w 1978 r. Ten przypadkowo odnaleziony przez Józefa Skrzeka materiał częściowo był już opublikowany na płycie w 2002 roku. W nowej edycji prezentuje się zdecydowanie okazalej.

Wydawnictwo wzbogaciło się o rozbudowaną książeczkę z ważnymi dla każdego fana informacjami o grupie. SBB coraz bardziej skłaniali się wówczas ku art-rockowym brzmieniom. Głównym elementem występu tria była pełna kontrastów i tajemniczych elektronicznych dźwięków suita "Going Away" oraz rozbudowana tytułowa kompozycja z płyty "Follow My Dream".

Atrakcyjność wydawnictwa "SBB Live in Sopot 1978. Extended Freedom" podnoszą liczne dodatki. Jest zapis krótkiej rozmowy Józefa Skrzeka z Krzysztofem Materną przy okazji wręczania grupie nagrody - Gwoździa Sezonu. Są także alternatywne wersje kilku utworów z sesji do płyty "Welcome" oraz nagrania koncertowe z tego samego okresu z Niemiec.

Grzegorz Dusza
ANDRZEJ HOJN/UNIVERSAL

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj