Szatan na kabatach

AREK JAKUBIK
Szatan na kabatach

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Arek Jakubik porzucił Dr Misio i czwarty album zrealizował już pod własnym nazwiskiem. Zmienił także konwencję utworów – z czysto rockowej na zdecydowanie bardziej eklektyczną. O tę stylistyczną różnorodność zadbał producent płyty, Kuba Galiński (Nixes, Ania Dąbrowska, Hey).

"Dziś w internecie" atakuje ostrym techno-punkowym bitem. "Psy" odwołują się do nowej fali lat 80. Kojące dreampopowe dźwięki zdominowały utwór tytułowy. Rockowe gitary połączone z elektronicznym bitem niosą transowy "Niemost". Intrygująco prezentuje się kompozycja "Atomowy skuter", która wiele zawdzięcza muzyce The Cure. Electropopowe "Cudowne pogaństwo" przywołuje najlepsze momenty muzyki new romantic. Hiphopowy kołyszący rytm, dęciaki i smyczki usłyszymy w "Plaży". Punkowo, w stylu 19 Wiosen, zabrzmiała "Wyliczanka", filmowo – "Historia z banalnego miasta", lirycznie – "Świat po końcu świata".

Nie powstałby tak interesujący album jak "Szatan na kabatach", gdyby nie ironiczno-sarkastyczne teksty o miłości, samotności, polityce, o tym, co nas wkurza, po prostu o życiu. Obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, autorem warstwy lirycznej jest także Arek Jakubik. Wokalista z niego kiepski, za to interpretator znakomity. Tym lepiej służy to tekstom, w które koniecznie trzeba się wsłuchać.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj