UNKNOWN MORTAL ORCHESTRA Sex & Food

Sex & Food
Wykonanie
Nagranie

Tytuł albumu skupia się na dwóch najbardziej przyjemnych rzeczach w życiu człowieka - seksie i jedzeniu. Krążek ma wydźwięk pozytywny, pomimo dziwnych czasów, w których żyjemy" - tak o nowym albumie mówi lider nowozelandzkiej grupy Ruban Nielson.

Cały materiał został zrealizowany w konwencji "lo-fi ", ale w odróżnieniu od mocno bałaganiarskich albumów, wielu twórców zafascynowanych tym typem produkcji, Unknown Mortal Orchestra zadbała o detale. Brzmienie jest wyraziste, a poszczególne plany są czytelne. Dzieje się tu naprawdę wiele i choćby dlatego słuchanie płyty wymaga uwagi.

Zaczynają jak Tame Impala i kiedy wydaje się nam, że mamy ich w garści, oni robią woltę i wyruszają na terytorium funku i soulu spod znaku Prince`a. Trzymanie się jednej formuły byłoby zbyt nudne, więc znów wskakują na inną orbitę i odpływają do krainy rockowej psychodelii, by w końcu odpalić rakietę i wyruszyć na podbój kosmosu przy dźwiękach space rocka.

Choć płyta "Sex & Food" wydaje się dziwna i mocno zakręcona, to wcale nie tak bardzo odbiega od rockowej i soulowej klasyki. W tym kierunku może pójść muzyka popularna, choć potrzeba jeszcze czasu, by słuchacze oswoili się z takim brzmieniem.

Grzegorz Dusza
JAGJAGUWAR/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu