Sex & Food

UNKNOWN MORTAL ORCHESTRA
Sex & Food

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Tytuł albumu skupia się na dwóch najbardziej przyjemnych rzeczach w życiu człowieka - seksie i jedzeniu. Krążek ma wydźwięk pozytywny, pomimo dziwnych czasów, w których żyjemy" - tak o nowym albumie mówi lider nowozelandzkiej grupy Ruban Nielson.

Cały materiał został zrealizowany w konwencji "lo-fi ", ale w odróżnieniu od mocno bałaganiarskich albumów, wielu twórców zafascynowanych tym typem produkcji, Unknown Mortal Orchestra zadbała o detale. Brzmienie jest wyraziste, a poszczególne plany są czytelne. Dzieje się tu naprawdę wiele i choćby dlatego słuchanie płyty wymaga uwagi.

Zaczynają jak Tame Impala i kiedy wydaje się nam, że mamy ich w garści, oni robią woltę i wyruszają na terytorium funku i soulu spod znaku Prince`a. Trzymanie się jednej formuły byłoby zbyt nudne, więc znów wskakują na inną orbitę i odpływają do krainy rockowej psychodelii, by w końcu odpalić rakietę i wyruszyć na podbój kosmosu przy dźwiękach space rocka.

Choć płyta "Sex & Food" wydaje się dziwna i mocno zakręcona, to wcale nie tak bardzo odbiega od rockowej i soulowej klasyki. W tym kierunku może pójść muzyka popularna, choć potrzeba jeszcze czasu, by słuchacze oswoili się z takim brzmieniem.

Grzegorz Dusza
JAGJAGUWAR/PIAS

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj