Sparkle Hard

STEPHEN MALKMUS AND THE JICKS
Sparkle Hard

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Mam wielki sentyment do Pavement – jednego z najważniejszych zespołów alternatywnego rocka przełomu lat 80. i 90., może równie ważnego jak The Pixies. Jego lider, Stephen Malkmus z akompaniującą mu grupą The Jicks nie odchodzi zbytnio od twórczości tamtej legendarnej grupy. To wciąż ten sam Steve z Pavement, który ma szczególny dar do pisania wpadających w ucho melodyjnych piosenek zaśpiewanych łamiącym się głosem i opakowanych w kąśliwe aranżacje z wiodącą zgrzytliwą gitarą.

Choć czasem potrafi zaskoczyć słuchacza wprowadzając auto-tune ("Rattlerc), sekcję smyczków ("Solid Silkch"), instrumenty klawiszowe ("Cast Off") albo zaśpiewać numer country ("Rafute") . W tej piosence pojawia się Kim Gordon (eks-Sonic Youth) - muza kolejnych pokoleń alternatywnie zorientowanych wykonawców.

Swój siódmy album pt. "Sparkle Hard" Stephen Malkmus określa jako odę dla wszystkich przegranych. Słodko-gorzkie teksty opakował w muzykę, która nie jest ani zbyt ostra, żeby odstraszyć słuchaczy, ani zbyt balladowa, żeby ich znudzić. Niewątpliwie Amerykanin ma swój łatwo rozpoznawalny styl i ci, którzy lubią jego poprzednie płyty, nie będą mieli problemu z absorpcją także najnowszego dzieła.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj