STEPHEN MALKMUS AND THE JICKS Sparkle Hard

Sparkle Hard
Wykonanie
Nagranie

Mam wielki sentyment do Pavement – jednego z najważniejszych zespołów alternatywnego rocka przełomu lat 80. i 90., może równie ważnego jak The Pixies. Jego lider, Stephen Malkmus z akompaniującą mu grupą The Jicks nie odchodzi zbytnio od twórczości tamtej legendarnej grupy. To wciąż ten sam Steve z Pavement, który ma szczególny dar do pisania wpadających w ucho melodyjnych piosenek zaśpiewanych łamiącym się głosem i opakowanych w kąśliwe aranżacje z wiodącą zgrzytliwą gitarą.

Choć czasem potrafi zaskoczyć słuchacza wprowadzając auto-tune ("Rattlerc), sekcję smyczków ("Solid Silkch"), instrumenty klawiszowe ("Cast Off") albo zaśpiewać numer country ("Rafute") . W tej piosence pojawia się Kim Gordon (eks-Sonic Youth) - muza kolejnych pokoleń alternatywnie zorientowanych wykonawców.

Swój siódmy album pt. "Sparkle Hard" Stephen Malkmus określa jako odę dla wszystkich przegranych. Słodko-gorzkie teksty opakował w muzykę, która nie jest ani zbyt ostra, żeby odstraszyć słuchaczy, ani zbyt balladowa, żeby ich znudzić. Niewątpliwie Amerykanin ma swój łatwo rozpoznawalny styl i ci, którzy lubią jego poprzednie płyty, nie będą mieli problemu z absorpcją także najnowszego dzieła.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu