Sparkle Hard

STEPHEN MALKMUS AND THE JICKS
Sparkle Hard

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Mam wielki sentyment do Pavement – jednego z najważniejszych zespołów alternatywnego rocka przełomu lat 80. i 90., może równie ważnego jak The Pixies. Jego lider, Stephen Malkmus z akompaniującą mu grupą The Jicks nie odchodzi zbytnio od twórczości tamtej legendarnej grupy. To wciąż ten sam Steve z Pavement, który ma szczególny dar do pisania wpadających w ucho melodyjnych piosenek zaśpiewanych łamiącym się głosem i opakowanych w kąśliwe aranżacje z wiodącą zgrzytliwą gitarą.

Choć czasem potrafi zaskoczyć słuchacza wprowadzając auto-tune ("Rattlerc), sekcję smyczków ("Solid Silkch"), instrumenty klawiszowe ("Cast Off") albo zaśpiewać numer country ("Rafute") . W tej piosence pojawia się Kim Gordon (eks-Sonic Youth) - muza kolejnych pokoleń alternatywnie zorientowanych wykonawców.

Swój siódmy album pt. "Sparkle Hard" Stephen Malkmus określa jako odę dla wszystkich przegranych. Słodko-gorzkie teksty opakował w muzykę, która nie jest ani zbyt ostra, żeby odstraszyć słuchaczy, ani zbyt balladowa, żeby ich znudzić. Niewątpliwie Amerykanin ma swój łatwo rozpoznawalny styl i ci, którzy lubią jego poprzednie płyty, nie będą mieli problemu z absorpcją także najnowszego dzieła.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj