Heroes

DAVID BOWIE
Heroes

Rock / elektronika

  • Wykonanie
  • Nagranie

Po śmierci Davida Bowiego ukazują się zremasterowane albumy tego bezsprzecznie jednego z najważniejszych twórców w dziejach rocka. "Heroes" stanowił środkową część "Berlińskiej Trylogii", na którą składają się jeszcze płyty "Low" i "Lodger". W odczuciu wielu fanów był to najlepszy okres w karierze muzyka.

Album ukazał się w tym samym roku, w którym wybuchła punkowa rewolucja i otwierające go hałaśliwe, podszyte funkowym pulsem kompozycje "Beauty and The Beast" i "Joe The Lion" doskonale wpisują się w kontekst nowej muzyki. Ponadczasowym hitem okazał się utwór tytułowy - jedna z najlepszych piosenek jakie napisał w swoim życiu.

"Heroes" - podobnie jak wcześniejszy "Low" - składa się z dwóch części. Pierwszej piosenkowej i drugiej, niemal w całości instrumentalnej. Tu główną rolę odegrał towarzyszący Bowiemu w berlińskiej podróży, Brian Eno. Warto odnotować także udział w nagraniach Roberta Frippa. Wśród instrumentalnych kompozycji odnajdziemy dedykowany liderowi Kraftwerk "V-2 Schneider", ambientowy "Sense of Doubt" czy inspirowany Japonią "Moss Garden".

Choć "Heroes" to niełatwa w odbiorze płyta, wywarła ona istotny wpływ na rozwój brytyjskiego popu. To dzięki niej rozpoczęła się rewolucja elektroniczna w muzyce popularnej.

Grzegorz Dusza
Warner

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj