FW

FORTH WANDERERS
FW

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Forth Wanderers nagrali swój debiutancki album w pięć dni w domowym studiu inżyniera dźwięku Camerona Konnera w Philadelphii. Na to nagranie pięciu przyjaciół udało się zaraz po ukończeniu szkoły średniej.

Jak na tak młody zespół z minimalnym doświadczeniem na scenie, brzmią zaskakująco dojrzale. Znać, że Forth Wanderers doskonale przerobili całą historię muzyki alternatywnej. W ich piosenkach odnajdziemy inspiracje Green Day, Weezer, The Strokes, Pavament, Hole, Pixies, Breeders czy Linkin Park.

Doskonale opanowane rzemiosło w połączeniu z młodzieńczą pasją przyniosło całkiem udany efekt. Muzykom nie brak pomysłów na piosenki, z których każda została oparta na nośnym gitarowym riffie.

Sam tytuł utworu "Nevermine" kojarzy się z Nirvaną i trzeba przyznać, że wiele łączy ich z tym legendarnym zespołem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sposób budowania kompozycji, charakterystyczne przybrudzone brzmienie i ogromną zadziorność wykonań.

Gwiazdą jest na "FW" wokalistka Ava Trilling, która nieco zblazowanym głosem śpiewa o swoich pierwszych miłosnych doświadczeniach. Nie dziwi fakt, że zespołem zainteresowała się legendarna wytwórnia Sub Pop, w której pierwsze kroki stawiała Nirvana. Forth Wanderers mają potencjał i z pewnością warto w nich inwestować.

Grzegorz Dusza
Sub Pop/PIASy

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj