BEN HOWARD Noonday Dream

Noonday Dream
Wykonanie
Nagranie

Kto przegapił dwie wcześniejsze płyty Bena Howarda, czym prędzej powinien nadgonić zaległości. A potem posłuchać "Noonday Dream" - najbardziej dojrzałego i najambitniejszego dzieła w dorobku brytyjskiego songwritera.

Niby pisze proste, oparte na kilku akordach piosenki, a jednak jest w nich coś urzekającego, coś, co sprawia, że nie sposób pozostać wobec nich obojętnym. Brytyjczyk oddał w nich ducha cichego, wręcz sielankowego miejsca w Kornwalii, gdzie powstawał nowy album.

Zdominowały go łagodne dźwięki, przesycone ciepłem i spokojem. Głęboki głos Bena Howarda o delikatnej barwie dodaje muzyce refleksyjnej głębi. Nie brak tu subtelnych melodii i filozoficznych tekstów. Ważnym elementem nagrań jest specyficzne brzmienie gitary akustycznej.

Pełny i wyrazisty dźwięk tego instrumentu, dodatkowo wzmocnionego pogłosem, podnosi dynamikę piosenek. Ben Howard nie boi się eksperymentów, rozciąga swoje poszukiwania od akustycznej ballady po ambientowe eksperymenty.

Trzeba tej płycie dać trochę czasu, a odwzajemni się nam wspaniałymi przeżyciami. Wiele lat trzeba było czekać na artystę pokroju Jeffa Buckleya. W panteonie współczesnych songwriterów Ben Howard zajmuje miejsce w pierwszym szeregu.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu