Twin Fantasy

CAR SEAT HEADREST
Twin Fantasy

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Album "Teens of Denial" grupy Cat Seat Headrest znalazł się na czołowych pozycjach w podsumowaniach 2016 roku. Dla większości słuchaczy było to wielkie odkrycie, choć zespół funkcjonuje już od 2011 roku. Wtedy pojawiła się sygnowana tą nazwą płyta "Twin Fantasy", dystrybuowana za pośrednictwem serwisu Bandcamp.

Stojący na czele zespołu wokalista, gitarzysta i kompozytor, William Toledo, postanowił wrócić do tamtego dzieła i nagrać cały materiał na nowo. Jak twierdzi, dopiero teraz zrozumiał jak zrobić to porządnie. Wreszcie mógł skorzystać z pełnego zespołu, większego budżetu i dysponował nielimitowanym czasem na dopieszczanie brzmienia.

Siłą płyty "Twin Fantasy" są zachowane w całości teksty pisane z perspektywy nastoletniego chłopaka. Kiedy Toledo udostępnił album dla słuchaczy miał 19 lat. Dominuje tu proste gitarowe granie wzorowane na modnych indie rockowych zespołach, jak The Stokes, Weezer, Pixies, Eels, Guided By Voices czy Dinosaur Jr.

Piosenki opierają się na nieco zgrzytliwych dźwiękach gitary, mocnym pulsie perkusji i nośnych melodiach. Materiał wypełniający "Twin Fantasy" z pewnością zasługiwał na ocalenie od zapomnienia i profesjonalną realizację.

Grzegorz Dusza
Matador/Sonic

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj