The Best of R.E.M. at the BBC

R.E.M.
The Best of R.E.M. at the BBC

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Trochę żal, że będąc w znakomitej formie artystycznej, grupa R.E.M. kilkanaście lat temu postanowiła zakończyć działalność. Z drugiej strony, odeszli w najlepszym momencie - sławni i spełnieni, a o ich wielkości przypominają wspaniałe płyty.

Niedawno ukazało się wyjątkowe wydawnictwo "R.E.M. at the BBC", zawierające aż dziewięć dysków (8CD + DVD). Jego odchudzona wersja to 2CD, a znajdziemy na niej niepublikowane dotąd nagrania zarejestrowane dla BBC na różnych etapach działalności zespołu. Bardzo cenił R.E.M legendarny John Peel.

Na płytę "The Best of R.E.M. at the BBC" trafiła więc sesja zrealizowana do jego programu z 1998 roku. Poza tym odnajdziemy tu występy z audycji "Drivetime" i "Mark and Lard" (2003), koncert "Radio 1 Live Longue" (2008), nagrania z Nottingham (1984), Milton Keynes Monster Tour (1995) oraz headlinerski set z Glastonbury (1999). Usłyszymy tu R.E.M. w wersji unplugged i z prądem.

Wiele zawartych na kompilacji piosenek to już klasyka muzyki popularnej. Wystarczy wspomnieć "Losing My Religion", "Everybody Hurts", "Perfect Circle", "It`s The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine)", "Daysleeper", "Fall On Me", "Man On The Moon" czy "What’s The Frequency, Kenneth?". Sympatycznie przypomnieć je sobie po latach.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj