Elastic Days

J MASCIS
Elastic Days

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ostatnia solowa płyta J Mascisa "Tied to a Star" ukazała się w 2014 roku. Z kolei pod szyldem Dinosaur Jr. ostatnim jego wydawnictwem jest "Give a Glimpse of What Yer Not" z 2016 roku. Amerykański wokalista i gitarzysta z dobrym skutkiem łączy obie formy działalności.

Tym, co odróżnia J Mancisa solo i z zespołem, jest stopień zelekryfikowania. Po prostu płyty nagrywane pod własnym nazwiskiem są bliższe folkowej formule. W przypadku "Elastic Days" ta różnica nie jest jednak aż tak wyraźna. J Mancis zakupił nowy zestaw perkusyjny, przez co ten instrument jest teraz bardziej obecny w jego utworach. Poza tym artysta ostatnio pobierał lekcje śpiewu, co zdecydowanie pomogło jego nowym piosenkom.

Formacja Dinosaur Jr. była jednym z pionierów grunge`u, a dla J Mascisa zawsze najważniejszym wzorem był Neil Young, nazywany ojcem chrzestnym tego stylu. Na "Elastic Days" autor przywołuje jego folkrockowe oblicze, nie rezygnując z charakterystycznych partii gitary elektrycznej granych unisono. Album z pewnością spodoba się wszystkim lubiącym rockowo-alternatywne dźwięki rodem ze Stanów Zjednoczonych. Ja zakochałem się w twórczości J. Mascisa wiele lat temu i wciąż jestem pod jej urokiem.

Sub Pop/PIAS
Grzegorz Dusza

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj