In Search of Mona Lisa

SANTANA
In Search of Mona Lisa

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Genialny rockowy gitarzysta i kompozytor Carlos Santana dopiero w 2016 r. po raz pierwszy odwiedził muzeum Louvre w Paryżu. Już kolejka do najsłynniejszego obrazu świata zrobiła na nim wrażenie. - To tak, jakbym wchodził na koncert Beyoncé, Taylor Swift, Rihanny albo Adele - wyznał później.

Kiedy stanął przed obrazem, usłyszał w głowie głos Mona Lisy: "Pamiętasz, jak kiedyś byliśmy kochankami?". Cztery miesiące później przyśniła mu się dziewczyna z obrazu. - Kobieto, jesteś moją boginią - pomyślał, wstał i napisał temat "Do You Remember Me" w tradycyjnym meksykańskim stylu guajira.

Ten utwór stał się zaczynem minialbumu "In Search of Mona Lisa", na którym znajdziemy trzy nowe kompozycje, z których dwie mają także radiowe, krótsze wersje. Utwór "Do You Remember Me" otwiera poruszająca zmysły, 5-minutowa solówka Santany na gitarze elektrycznej. To nastrojowa kompozycja, wspomnienie dziewczyny z obrazu, którą być może zawsze kochał.

Carlos Santana wszystkie utwory nagrał razem z przyjacielem Naradą Michaelem Waldenem, niegdyś perkusistą Mahavishnu Orchestra. Przedstawili nagrania producentowi Rockowi Rubinowi, który zasugerował nagranie pełnego albumu z balladami. Zanim będziemy się nim cieszyć, posłuchajmy jeszcze utworów: dynamicznego tytułowego i orkiestrowego "Lovers From Another Time".

Marek Dusza
Concord/Universa

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj