1984

PAWEŁ DOMAGAŁA
1984

Piosenka autorska

  • Wykonanie
  • Nagranie

Paweł Domagała jest znany przede wszystkim jako aktor serialowy i komediowy. Na ogół gra narwanego, sympatycznego chłopaka, na którego życiowej drodze wciąż piętrzą się przeszkody. Teraz możemy poznać go ze zupełnie innej strony.

Tytuł albumu - "1984" - to rok jego urodzin, a okładka zdradza, że muzyka była jego pasją już od chłopięcych lat. W autorskich piosenkach patrzy wstecz i stawia sobie pytanie: czy dziś jestem taką osobą, jaką chciałem być? Wygląda to na tani chwyt, ale jego bezpretensjonalne teksty brzmią szczerze.

Szczególnym powodzeniem cieszyła się miłosna ballada "Weź nie pytaj", która może poszczycić się kolosalną liczbą ponad 85 mln odsłon na YouTube. Melodyjne kompozycje Pawła Domagały mają w sobie sporo ciepła i lekkości. Muzyk porusza się w obrębie piosenki autorskiej urozmaiconej elementami blues-rocka ("Idę"), funku ("Nie zmarnuj mnie"), reggae ("Człowiek, który był czwartakiem") i country ("Obietnica").

Na ""1984"" przeważają akustyczne gitarowe brzmienia wsparte instrumentami klawiszowymi i smyczkami. Wszystko brzmi klarownie i czysto, może nawet nazbyt sterylnie. Dominującym nastrojem jest tu melancholia o ciepłym zabarwieniu.

Grzegorz Dusza
Mystic

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj