PAWEŁ DOMAGAŁA

Wracaj

Wracaj

Wykonanie

Nagranie

Śpiewanie to trochę robota na boku dla popularnego aktora Pawła Domagały. Pewnie zaskoczeniem dla niego samego był niebywały sukces piosenki "Weź nie pytaj", która doczekała się 128 mln odsłon na You Tube. Stała się też najczęściej parodiowanym utworem, przedmiotem kpin, ale i zazdrości twórców, którzy całe życie bezskutecznie próbują znaleźć receptę na przebój.

Dyskontując popularność utworu, muzyk wypuścił kolejny zbiór swoich autorskich kompozycji. Nie ma tu ewidentnych evergreenów, ale to wciąż solidna porcja radiowych piosenek do nucenia.

Paweł Domagała spogląda na indie-folkowych bardów zza Bałtyku i Atlantyku, proponując sterylne utwory o melancholijnym klimacie. Sporo w nich ciepła i lekkości. Przeważają akustyczne gitarowe brzmienia wsparte klawiszami i smyczkami.

Odmiennie zabrzmiał podbity elektroniką transowy "Kraków". Stonowany "Po mojej stronie" nabiera rozpędu za sprawą rapującego KęKę. Przykładem nowoczesnej produkcji w stylu Eda Sheerana jest "Popatrz na mnie".

Zdecydowana większość utworów na "Wracaj" nie wykracza jednak poza bezpieczny i przewidywalny schemat folkowej ballady. Mnie to wcale nie przeszkadza, jak pewnie większości fanów tego sympatycznego aktora-piosenkarza.

Grzegorz Dusza
Mystic Production

INNE PŁYTY AUTORA
1984
Rock
1984

Paweł Domagała jest znany przede wszystkim jako aktor serialowy i komediowy. Na ogół gra narwanego, sympatycznego chłopaka, na którego życiowej drodze wciąż piętrzą się przeszkody. Teraz możemy poznać go ze zupełnie innej strony.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu