25Live@25

SKUNK ANANSIE
25Live@25

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Skunk Anansie swoje 25-lecie uczcili pierwszym z prawdziwego zdarzenia wydawnictwem koncertowym. Na dwóch CD znalazło się 25 piosenek z całej kariery brytyjskiego zespołu. Nie mogli zrobić lepszego prezentu fanom, bowiem Skunk Anansie należy do jednych z najlepszych koncertowych zespołów na świecie.

Ich muzyka to prawdziwy żywioł. Tak jest od początku płyty. "Charlie Big Patato", "Intellectualise", "My Blackness" i "Becouse Of You" porażają mocnym metalowym brzmieniem, połączonym z chwytliwymi melodiami. Przy takiej muzyce nie sposób ustać w miejscu. Potem przychodzi pora na uspokojenie, co nie oznacza, że jest nudniej.

W wolnych kawałkach: "I CanDream", "Charlity" i "My Love Will Fall" Skunk Anansie prezentują się równie wybornie. To duża zasługa charyzmatycznej wokalistki Skin, która ma publiczność w całkowitym władaniu. Kiedy trzeba wyciszyć emocje, jest liryczna i delikatna, kiedy trzeba je rozpalić, staje się drapieżna i dzika.

Piosenki z "25Live@25" pochodzą z różnych koncertów, ale materiał został zmiksowany tak, że w ogóle tego nie słychać. Sądząc po padających ze sceny słów - "dziękuję" i "jak się macie Gdańsk" - część z nich została nagrana w Polsce, gdzie zespół cieszy się szczególnym uznaniem. Dziękujemy za 25 lat i prosimy o więcej!

Grzegorz Dusza
Skunk/Mystic

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj