Męskie Granie 2018

RÓŻNI WYKONAWCY
Męskie Granie 2018

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Osiem z dziewięciu dotychczasowych płyt dokumentujących trasę "Męskiego Grania" uzyskało status platyny. Najnowszy album ilustrujący ubiegłoroczną największą objazdową koncertową trasę w Polsce z całą pewnością podtrzyma dobrą passę. Tym bardziej że zrealizowana na potrzeby promocyjne piosenka "Początek" była jednym z najczęściej granych utworów ubiegłego roku. Stoją za nią Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez – liderzy projektu Męskie Granie Orkiestra, którego nagrania wypełniają drugą płytę tego podwójnego wydawnictwa.

Pomysł polegający na interpretacji dobrze znanych polskich piosenek sprawdził się i tym razem. Nowe wersje "Minus 10 w Rio", "Andrzej Gołota" oraz dedykowane zmarłym wybitnym postaciom polskiego rocka - Korze ("Szare miraże") i Robertowi Brylewskiemu ("Niezwyciężony") - porywają. W ramach "Męskiego Grania 2018" swoją odsłonę miały cztery projekty specjalne: "Tribut to Kazik", "Tribute To Lech Janerka", "Czemu nas tam nie ma?" zespołu Coma z piosenkami z filmów dla dzieci i młodzieży oraz "Ona" grupy Organek, dedykowany kobietom i z udziałem czołowych naszych wokalistek - Kasi Nosowskiej, Renaty Przemyk i Kasi Groniec.

Grzegorz Dusza
Polskie Radio

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj