III

LION SHEPHERD
III

Rock progresywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Po świetnie przyjętych przez miłośników progresywnego rocka albumach "Hiraeth" (2015) i "Heat" (2017), grupa Lion Shepherd przygotowała nowy krążek z rzymską trójką w tytule. Do wokalisty Kamila Haidara i gitarzysty Mateusza Owczarka, którzy dotąd tworzyli trzon zespołu, dołączył perkusista Maciej Gołyźniak z Sorry Boys.

Lion Shepherd nigdy nie próbowali ograniczać się do jednego rodzaju muzyki, dlatego w ich piosenkach może zdarzyć się dosłownie wszystko. Pod tym względem określenie "muzyka progresywna" pasuje do ich poczynań idealnie. Kamil Haidar część swojego dzieciństwa spędził w Północnej Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Ma to odbicie w piosenkach, w których do rockowych i metalowych inspiracji dochodzą elementy etniczne.

Mocno brzmiąca gitara elektryczna została zestawiona z dźwiękami buzuki, bogatym tłem rytmicznym oraz instrumentami smyczkowymi (Atom String Quartet). Kompozycje trwają po kilkanaście minut i naprawdę wiele się w nich dzieje. "III" to płyta do wielokrotnego słuchania - wysmakowana brzmieniowo, łącząca elektryczne i akustyczne dźwięki, stonowana a zarazem pełna werwy i szaleństwa. Głos Kamila Haidara może się kojarzyć z Maynardem Keenanem z Tool, dlatego wszyscy zwolennicy tej kapeli powinni także sięgnąć po płytę Lion Shepherd.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj