THE RACONTEURS

Help Us Stranger

Help Us Stranger

Wykonanie

Nagranie

Jack White ma tyle muzycznych pomysłów i energii, że może równolegle prowadzić kilka projektów i każdy z nich będzie trzymał równy, bardzo wysoki poziom. Założona wspólnie z Brendanem Bensonem w 2005 roku formacja The Raconteurs miała być odskocznią od White Stripes. Klasyczny rockowy kwartet w duchu Led Zeppelin zaprezentował mieszankę hard rocka, bluesa i indie rocka w najlepszym amerykańskim stylu.

Wena twórcza nie opuściła ich także na najnowszej płycie. Rozpoczyna ją oparty na prostym gitarowym riffie, zagrany z pełną mocą "Bored And Razed". Wybrana na singiel piosenka tytułowa przynosi złagodzenie klimatu i kusi łagodną, bujającą melodią. Jeszcze bardziej wyciszony jest " Only Child". To urokliwa ballada w beatlesowskim stylu z Bensonem w roli głównego wokalisty. Zaraz po tym muzycy serwują wybuchowy "Don’t Bother Me" z genialną gitarową solówką White’a.

"Shine The Light on Me" może się kojarzyć z Queen z początku ich kariery. A dalej jest jeszcze southernrockowy "Somedays", przekornie potraktowany cover Donovana "Hey Gyp" i surowa rock'n'rollowa jazda z domieszką psychodelli w "Sunday Driver". Album "Help Us Stranger" brzmi mocno, soczyście i wyraziście. Słucha się go z taką samą przyjemnością jak najlepszych produkcji z lat 70.

Grzegorz Dusza
PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Consoler Of The Lonely
Rock
Consoler Of The Lonely
Bez żadnych zapowiedzi ukazał się drugi album amerykańskiej grupy The Raconteurs, za którą kryją się Jack White z The White Stripes i jego wieloletni przyjaciel Brendan Benson.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu