JOAN AS POLICE WOMAN

Joanthology

Joanthology

Wykonanie

Nagranie

Ukrywająca się pod nazwą Joan As Police Woman, Joan Wasser, należy do najważniejszych postaci kobiecego rocka ostatnich dwóch dekad. Swój pseudonim zapożyczyła od bohaterki amerykańskiego serialu policyjnego z lat 70.

"Police Woman" (w Polsce pokazywanego pod tytułem "Sierżant Anderson"). "Joanthology" obejmuje piętnaście lat twórczości Joanny i zawiera nowe, rzadkie i niepublikowane piosenki oraz najbardziej lubiane przez fanów utwory. W sumie 31 nagrań, a w wersji deluxe dostajemy jeszcze trzeci dysk z materiałem zarejestrowanym podczas sesji dla BBC.

Jak ważną jest postacią w świecie Indie, świadczą jej przejmujące duety z Rufusem Wainwrightem, Antonym Hegartym i Davidem Sylvianem. W swojej karierze często sięgała po covery, choćby Sonic Youth, Public Enemy, Talk Talk i mający tu swoją premierę utwór "Kiss" Prince'a.

Bardzo bliski jest jej soul, całymi garściami czerpie z rhythm'n'bluesa, pociąga ją klimat piosenki francuskiej, śmiało czerpie z dorobku electropopu, muzyki klubowej i indie rocka. W jej interpretacjach pobrzmiewa tradycja folkowych balladzistek z Joni Mitchell na czele. Oszczędnie zrealizowane piosenki o powolnej narracji pozwalają bez końca rozkoszować się płytą.

Grzegorz Dusza
Play It Again Sam/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu