JOAN AS POLICE WOMAN Damned Devotion

Damned Devotion
Wykonanie
Nagranie

Ukrywająca się pod nazwą Joan As Police Woman, Joan Wasser, w swoim CV ma współpracę z tej klasy wykonawcami, co Anohni, Rufus Wainwright, Lou Reed, Beck, Sufjan Stevens i RZA. Była także narzeczoną Jeffa Buckleya, tragicznie zmarłego genialnego wokalisty, autora słynnego albumu "Grace".

W swojej całkiem już bogatej biografii artystycznej Joan ma dość różnorodne krążki, ale żaden nie schodził poniżej pewnego wysokiego poziomu. Najnowszy, "Damned Devotion" wydaje się wypadkową wszystkiego, czego nauczyła się dotychczas.

Wciąż bardzo bliski jest jej soul, całymi garściami czerpie z rhythm`n`bluesa, pociąga ją klimat piosenki francuskiej, śmiało czerpie z dorobku electropopu i muzyki klubowej, ale także rocka. W rezultacie uderzająco blisko jej do St. Vincent. Zresztą wydaje się, że nowojorska scena, za sprawą bardzo odważnych kobiet, znów staje się centrum artystycznej bohemy.

"Damned Devotion" jest jedną z najbardziej przystępnych płyt w dorobku artystki. Joan Wasser z dużą swobodą porusza się pomiędzy popem i alternatywą. Wyszukane, dość oszczędne aranżacje, powolna narracja, hiphopowa rytmika, ciepły bas, rozciągnięte partie klawiszy i krystaliczny głos wokalistki sprawiają, że słuchanie jej płyty to prawdziwa rozkosz.

Grzegorz Dusza
PLAY IT AGAIN/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu