Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

NEW MODEL ARMY

From Here

From Here

Wykonanie

Nagranie

Od blisko czterdziestu lat tkwią na barykadach rock'n'rolla i przez ten czas nie cofnęli się nawet o krok. Niewiele jest kapel, które z taką konsekwencją i zaangażowaniem walczą o lepszy porządek świata, a przy tym nie mieli wpadki nagrywając słaby album.

"From Here" słucha się z taką samą przyjemnością, jak ich płyt wydawanych na przełomie lat 80. i 90. Nagrania powstały na małej norweskiej wyspie Giske, w surowej zimowej scenerii, co mocno wpłynęło na zawartość albumu.

New Model Army nie kombinowali zbytnio w aranżacjach, postawili na spontaniczność i pierwotność brzmienia. Charakter piosenkom nadaje głos lidera, który śpiewa z pełnym zaangażowaniem. Doskonale wypadają zagrane z gitarowym czadem "Where I Am", "Watch and Learn" czy "The Weather".

Do nowofalowych początków zespołu nawiązuje "Maps". To tylko jedna strona twórczości New Model Army, która równie pewnie czuje się grając niemal akustyczne, wypływające z celtyckiej tradycji utwory, jak "Great Disguise" i "Conversation". Najbardziej rozbudowaną kompozycją na płycie jest ponad ośmiominutowa "From Here", w której grupa zręcznie bawi się dynamiką i efektami.

New Model Army pozostają uosobieniem wszystkiego tego, co stanowiło przed laty o wielkości brytyjskiego rocka. Niewiele jest zespołów, które mają tak oddanych fanów. Także w Polsce, gdzie regularnie koncertują.

Grzegorz Dusza
PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Winter
Inne
Winter

Z cyklu "Gdy będę duży to chcę być jak..." przedstawiam wszystkim znany, ulubiony zespół Tomka Budzyńskiego - New Model Army.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu