Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

KRÓL

Nieumiarkowania

Nieumiarkowania

Wykonanie

Nagranie

Błażeja Króla znamy z odlotowej formacji Kawałek Kulki, dwóch płyt wydanych pod szyldem Ul/Kr, projektu Kobieta z Wydm, ale przede wszystkim z solowych albumów: "Nielot", "Wij", "Przez sen", "Przewijanie na podglądzie" i najnowszego "Nieumiarkowania".

Jego twórczość cały czas ewoluuje, niezmiennie pozostając na najwyższym poziomie artystycznym. Czerpiąc z rożnych tradycji, stworzył swój własny język muzyczny. Ta odrębność przysparza mu coraz więcej zwolenników. Pochodząca z nowego albumu piosenka "Te smaki i zapachy" oraz kolejny singiel "Druga pomoc" pozwoliły mu dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców, oderwać łatkę artysty niszowego, dostępnego tylko dla koneserów.

Na "Nieumiarkowaniach" chwytliwość miesza się z dźwiękowymi eksperymentami. Utwory są silnie zrytmizowane, intensywnie pulsują. Sporo tu odniesień do synthpopu lat 80. i rodzimego nowofalowego rocka tej samej dekady, z czytelnymi odwołaniami do Siekiery i Klausa Mittfocha.

Twórczość Błażeja Króla nie byłaby tak oryginalna, gdyby nie poetyckie teksty, przenoszące piosenki na wyższy poziom percepcji. Nieco abstrakcyjne i nieoczywiste skojarzenia, którymi się posługuje, mają w sobie ukryty sens, a ich rozwikłanie stanowi dla słuchacza dodatkową frajdę.

Grzegorz Dusza
ART2/Agora

INNE PŁYTY AUTORA
Przez sen
Rock
Przez sen

Błażeja Króla znamy z dwóch płyt wydanych pod szyldem Ul/Kr oraz solowych albumów: "Nielot", "Wij" i tegorocznego "Przez sen". Trzeba przyznać, że narzucił sobie ostre tempo, bo w ciągu pięciu lat wydał pięć albumów - wszystkie godne uwagi.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu