EDEN

Miasto szczęśliwych ludzi

Miasto szczęśliwych ludzi

Wykonanie

Nagranie

Grupa Eden powstała w Warszawie w 1974 r., przekształcając się z rockowej formacji Motyw Blues. Inicjatorem założenia zespołu był gitarzysta, wokalista i kompozytor Tadeusz Bajewski. Jak podaje Wikipedia, Eden był związany z Domem Kultury przy Zakładach Radiowych Kasprzaka na Woli.

Jako Motyw Blues dwukrotnie zajęli I miejsce w konkursie Mokotowska Młodzieżowa Jesień Muzyczna. Ich brzmienie wyróżniał udział flecisty Krzysztofa Leniaka. Na perkusji grał Wojciech Borkowski, a na basie Maciej Kubicki. Już pod nazwą Eden wystąpili na festiwalu Opole '75 wykonując piosenkę "Oko za oko".

Album "Miasto szczęśliwych ludzi" będzie zaskoczeniem dla tych, którzy pamiętają Eden z nagrań folkowych, zawiera bowiem nagrania instrumentalne dokonane na zamówienie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i wykorzystywane w Polskiej Kronice Filmowej.

Sesje odbyły się prawdopodobnie latem i jesienią 1976 r., a muzycy, wtedy już z nowym perkusistą, Wacławem Laskowskim, powrócili do repertuaru z czasów Motyw Bluesa.

Stworzyli ciekawe, przestrzenne brzmienie progresywnego rocka z błyskotliwymi solówkami gitarowymi Bajewskiego i dynamiczną sekcją rytmiczną. Na wydanej po raz pierwszy płycie znalazły się także trzy utwory z archiwum Polskiego Radia, w tym zaskakujący wokalizą "Rock and Roll".

Marek Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu