LAO CHE

Gospel

Gospel

Wykonanie

Nagranie

Po blisko dwóch dekadach intensywnej pracy formacja Lao Che postanowiła zawiesić działalność. Prezentem dla fanów jest zapowiadane od dawna wznowienie trzeciej płyty zespołu - "Gospel".

Wydana w nowej szacie graficznej i poddana masteringowi reedycja została wzbogacona o dodatkową płytę, która zawiera wersje utworów nagrane z sekcją dętą, które wcześniej były dostępne jedynie na limitowanej winylowej wersji krążka.

Album "Gospel" pierwotnie ukazał się w 2008 roku, niedługo po "Powstaniu Warszawskim", i ugruntował pozycję tej jednej z najważniejszych formacji polskiego rocka. Płocczanie pofolgowali tu swoim gustom muzycznym i sięgnęli po latynoskie rytmy, swing, blues, folklor różnych narodów, hard rock, punk, reggae, gospel i funk, a w to wszystko wpletli dialogi z kultowych polskich filmów.

Ta różnorodność miała ożywczy wpływ na twórczość zespołu. Pomysłowo zrealizowane nagrania cechowała duża melodyjność i nieco groteskowy, jak to określali sami muzycy, "cyrkowy" charakter. Z tego albumu pochodzą przeboje, po które Lao Che chętnie sięgają na koncertach: "Hydropiekłowstąpienie", "Bóg zapłać", "Czarne Kowboje", "Hiszpan" i "Drogi Panie". Jeden z najważniejszych polskich rockowych albumów XXI wieku.

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu