THE FRUITCAKES

Into The Sun

Into The Sun

Wykonanie

Nagranie

The Fruitcakes konsekwentnie nagrywają albumy z muzyką osadzoną w latach 60. Popularność grupie przyniósł drugi album z melodyjnymi, utrzymanymi w tamtej stylistyce piosenkami. Także i tym razem pracowali pod okiem producenta Macieja Cieślaka (Ścianka, Lenny Valentino).

Materiał był nagrywany na setkę na analogowym sprzęcie, co przełożyło się na naturalne i ciepłe brzmienie płyty. Melodyka piosenek jest zdecydowanie beatlesowska, wzorcowo brzmią harmonie wokalne czterech muzyków.

The Fruitcakes doskonale potrafią także odtworzyć psychodeliczny klimat nagrań kalifornijskich zespołów epoki "dzieci kwiatów" (The Byrds, Jefferson Airplane, The Beatch Boys, Love).

Muzyka zespołu to jednak coś więcej niż tylko imitowanie dawnych wykonawców. Choć mamy do czynienia z vintage'ową produkcją, to The Fruitcakes śmiało nawiązują do współczesnych trendów w muzyce.

Pomorska kapela potrafi uzyskać przestrzenne space rockowe brzmienie, ukoić ulotnymi dream popowymi dźwiękami czy zagrać gitarowy numer, idealnie wpisujący się w ramy britpopu.

"Into The Sun" byłby znakomitym soundtrackiem do filmu, którego akcja toczy się w latach 60., ale jego uniwersalne przesłanie sprawia, że równie dobrze mógłby dziać się tu i teraz.

Grzegorz Dusza
PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu