KIM NOWAK

My

My

Wykonanie

Nagranie

Kim Nowak po wydaniu dwóch znakomitych albumów – debitu zatytułowanego tak jak nazwa zespołu oraz "Wilk" – zniknął na 11 lat. Teraz powraca z nową płytą i w rozszerzonym składzie. Obok braci Emade i Fisza oraz gitarzysty Michała Sobocińskiego w zespole pojawił się basista Staszek Wróbel.

Z braćmi Waglewskimi grywał wcześniej w Tworzywie i to on najbardziej zabiegał o powrót grupy. Kim Nowak od początku był pomyślany jako odskocznia od hiphopowo-elektronicznych eksperymentów Tworzywa. Miało być gitarowo, garażowo i ostro. Tak jest na płycie "My", choć w jej końcowej części muzyka łagodnieje.

Muzycy odwołują się do estetyki lat. 80. i 90., czasów, kiedy wspólnie dorastali na Ursynowie, jeździli na deskorolkach i grali punk rocka. Gitarowe riffy, wsparte surowo brzmiącymi bębnami, pulsującym basem i zbliżonym do melodeklamacji wokalem Fisza, dają power, który napędza nagrania. Rock’n’rollowo-piłkarska jazda w "Łysym z fify" porywa.

"Ludzie w biegu" i "Dzikie gęsi" to kwintesencja punku. Funkowo zabrzmiał "Wiatr ze wschodu", nowofalowo "Sól". W utworze "Echo" pojawia się partia altówki. Czynnikiem łączącym twórczość Kim Nowak i Tworzywa są teksty Fisza, odwołujące się trochę do podwórkowej nostalgii, a trochę opisujące współczesność.

Grzegorsz Dusza
Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
Kim Nowak
Rock
Kim Nowak
Poprzedni album braci Waglewskich "Heavy Metal" i płyta nagrana z ojcem "Męska muzyka" to były małe kroczki w kierunku rocka. Ich nowa formacja Kim Nowak to już prawdziwy skok.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu